Lactone Life
YENİ ÜYE KUPONU

29.06.2020

Vitamin Eksikliği Kendini Nasıl Belli Eder?Vitaminler vücudun normal işleyişinin sürdürülmesi için gerekli. İnsan vücudu bazı vitaminleri üretemediği için her vitaminden uygun miktarda alınmaması durumunda vücut sinyal vermeye başlar. Bilinen 13 vitamin arasından en yaygın olanlar E, A,D, B12, C sayılabilir. Her vitamin eksikliğini farklı şekilde belli eder. Çünkü hepsinin görevi farklıdır. Günlük hayatımızda sürekli karşılaşılan ama es geçilen problemlerin sebebi ve çözümü oldukça basit. Cilt lekeleri, saç dökülmesi, görme bozukluğu gibi birçok şey temelde bu vitaminlerin eksikliğinden kaynaklanır. Vücut her vitamini doğal yollardan alamadığı için çeşitli kozmetik ürünlerinden takviye yapmak gerekir.

A Vitamini
Daha çok görme ile ilişkilendirilse de üreme, bağışıklık fonksiyonu gibi vücutta birçok şeyden sorumludur. Vitaminin eksikliği durumunda görme bozukluğu, ciltte lekelenme ve kuruluk görülür. Bunun önüne geçmek için beslenme düzenine A vitamini içeren yumurta, balık, havuç gibi besinler eklemek gerekir.

E Vitamini
Vücut fonksiyonları için önemli bir vitamindir. Antioksidan özelliğinin yanı sıra cildin nem seviyesini kontrol etme, düzenleme, cildin ve saçların parlak görünmesini sağlama gibi görevleri de vardır. E vitamini eksikliği saç dökülmesi, ciltte kuruluk, halsizlik ve yorgunluk vb. belirtilerle kendini gösterir.

E vitamini yeşil bitkilerde, fındık, badem, ay çekirdeği, ay çiçek yağı ve domateste bulunur.

Saçlarda meydana gelen dökülme için E vitamini içeren şampuanlar idealdir. Özellikle L’actone’un Defne Özlü Keratin Komplex şampuanı E vitamini açısından zengindir. Defnenin içinde bulunan vitaminlerle saçları kökten uca besler, saç uçlarındaki kırıklıkları onarır ve ışıltılı görünmesini sağlar.

Cildin kendini yenilemesi için gerekli E vitamini cilt serumlarıyla alınabilir. L’actone Vitamin E Serum antioksidan özelliği sayesinde cilde eski ışıltısını verir. Cildin kurulukla mücadelesinde önemli rol oynayan vitamin dış etkenlere karşı duyarlılığını azaltarak dayanıklılığını arttırır.

C Vitamini
Her derde deva C vitamini, bağışıklık sistemiyle cildin yapısını güçlendirir ve cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır. C vitamini eksikliğinde ciltte sönük bir görünüm ve cilt lekeleri oluşur. Bu durumun oluşmasını engellemek için vitamin ağırlıklı beslenmenin yanı sıra C vitamini içeren cilt bakım serumları kullanılabilir. L’actone C Vitamin Serumu cildin yenilenmesinde yardımcı olur. Lekelerin oluşumunu önleyerek cildi eski sağlığına kavuşturur.