Lactone Life
YENİ ÜYE KUPONU

29.06.2020

Besleyici Öğün ile Kilo Vermek Artık Çok Kolay!Her şeyde olduğu gibi makyajda da giriş formunda “giriş 101” kuralları vardır. Giriş 101, temel derslerdir. Neler yapılmalı neler yapılmalı gibi konuları içerir. Söz konusu makyaj 101 olunca herkesin kafasında kendine göre bir liste oluşur. Ancak daha da mühim olan bir şey var: Neler yapılmamalıdır?

Bu makyaj 101 listesinde makyaj hatalarına değineceğiz. Makyaj esnasında es geçilenler, dikkat edilmeyenler hakkında konuşacağız.

Sık Sık Yapılan Hatalar

Kirli Cilde Makyaj Yapmak: Cilt bakımı da makyaj da temiz cilde uygulanır. Yüzünüzü kimyasallarla temizlemeden önce soğuk suyla yıkayın. Bu işlem kan dolaşımını hızlandırır. Gözeneklerin açılmasını derinin nefes almasını sağlar. Kirli yüze yapılan her işlem cilde zarar verir, siyah nokta ve sivilcelerin artmasına neden olur.

Yanlış Fondöteni Yanlış Kullanmak: Cilt renginden daha koyu fondöten kullanmak en büyük yanlıştır. Makyajı ve yüzü iyi göstermez. Doğrusu cilt rengi ile aynı veya bir ton açık renk kullanmaktır. Fondöteni uygulama biçimi de sıkça yapılan makyaj hatalarından biridir. Fondöteni sünger veya fırça yardımıyla aşağıdan yukarıya doğru sürmelisiniz. Eliniz yardımıyla dağıtırken her yere eşit yayılmasında sorun yaşayabilirsiniz.

L’actone Cream Powder Foundation cilt tonunuzu eşitlemenize ve cildinizi aydınlatmanıza yardımcı olur.  

Fondöten konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de yazın ağır ve kat kat fondöten sürmemenizdir. Bilinçsiz ve yanlış kullandığınız her makyaj malzemesi cildinize zarar verebilir.

Kalitesiz Ürün Kullanmak: Bir makyaj malzemesinin değerini içerdiği ürünler belirler. Güvenilir markalar dışında satış yapan yerlerden hiçbir makyaj, cilt bakım malzemesi alınmaz. Bu tarz ürünler kanserojen madde içerir ve cildinize zarar verir.

Sıcak Havalarda Ağır Makyaj Yapmak: Cildin taze ve parlak görünmesi için gözeneklerin açık olması ve nefes alması gereklidir. Cilt gözenekleri tıkandığında sivilceler, siyah noktalar ve yaralar meydana gelir. Sıcak yaz günlerinde ağır makyaj malzemeleriyle kapatılırsa rahat nefes alamaz. Cilt sorunlarının yanında ortaya hoş bir görüntü çıkmaz. Yazın mümkünse hafif makyaj yapıp cildinizi bol bol temizleyin. Cildinizi canlandırmak için L'actone Fondüe 28 kullanabilirsiniz. L'actone Fondüe 28 ile düzenli olarak temizlediğiniz cildinizin parladığını fark edeceksiniz.